Biskup Jacek do wspólnot oazowych: Włączcie się w

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej spotkał się w parafii Opatrzności Bożej na powakacyjnej pielgrzymce podsumowującej rekolekcje i działania w diecezji. Podczas Eucharystii bp Jacek Kiciński prosił członków Ruchu Światło-Życie, by włączyli się w rozpoczynający się synod diecezjalny.

– Oaza to też synod, bo synod to wspólna droga wiary. Proszę was, abyście czynili Kościół bardziej synodalny. Trzy słowa: komunia, formacja, misja. Czyńcie Kościół szkołą komunii, towarzyszcie innym na drodze formacji i wreszcie dzielcie się tymi darami, które otrzymaliście – tłumaczył Oazowiczom. I podkreślał: – Stanowicie ważny element synodu naszej archidiecezji. Nie wyobrażam sobie prac synodalnych bez uczestnictwa Ruchu Światło-Życie.

Hierarcha dziękował wszystkim kapłanom angażującym się w Oazę i zapraszał do Ruchu siostry zakonne: – Uczyńcie wszystko, żeby pozyskać do kręgów jak największą ilość nowych kapłanów, kleryków, a moim marzeniem jest, aby w Ruch Światło-Życie zaangażowały się siostry zakonne. Wtedy w Oazie będzie pełna synodalność, będziemy działać razem we wspólnocie, której na imię Kościół Chrystusowy.