Piesza Pielgrzymka Wrocławska włącza się w modlitwę za Synod

21 października 2023 roku wyruszy do Trzebnicy 44. Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi Śląskiej. Hasło pielgrzymki: “Co powie nam Syn?” związane jest z naszym synodem diecezjalnym i jest zachętą do modlitwy za to dzieło.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 6:00 w katedrze wrocławskiej. – Od wielu lat na jesienne pielgrzymowanie na odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej wyrusza wielu młodych ludzi, którzy chcą dzielić się swoją wiarą. Uczestnicząc w Pieszej Pielgrzymce do Trzebnicy, można doświadczyć radości chrześcijańskiej, rodzinnej atmosfery, ducha modlitwy. To czas na śpiewy, modlitwę, skupienie i ciszę, ale także na zwyczajne ludzkie rozmowy. I czas dla Boga. To także okazja, aby podczas drogi włączyć się w modlitwę za Synod diecezjalny – zaznacza ks. Łukasz Romańczuk, rzecznik prasowy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.
Rozpoczęcie Pielgrzymki w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 21 października o godz. 6.00. Zakończenie Eucharystią w Trzebnicy ok. godz. 16:00 – 16.30 przy ołtarzu polowym. Mszy świętej przewodniczył będzie bp Piotr Wawrzynek, biskup pomocniczy diecezji legnickiej – powiedział ks. Tomasz Płukarski, Główny Przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej
Hasło tegorocznej pielgrzymki to: „Co powie nam Syn?” – Słowa te nawiązują do Ewangelii i wydarzeń z Kany Galilejskiej. Nasze konferencje pielgrzymkowe będą podpowiedzią, jak rozeznawać wolę Pana Boga w naszym codziennym życiu. To także nasza cegiełka formacyjno-modlitewna w przygotowaniu do synodu diecezjalnego – mówi rzecznik pielgrzymki, dodając: Gdy jesteśmy w Trzebnicy, to na jednym z obrazów widać św. Jadwigę, która słucha Jezusa mówiącego do niej z wysokości krzyża. To podpowiedź dla nas, aby przed wszystkim wsłuchiwać się w to, co chce nam powiedzieć Chrystus.
Podczas pielgrzymki na Jasną Górę pielgrzymi poznawali piękno Kościoła jako oblubienic Chrystusa oraz zachwycaliśmy się Maryją jako piękną oblubienicą, która wskazuje na Jezusa, a idąc do św. Jadwigi, pielgrzymi będą chcieli uczyć się od swojej patronki, jak w codzienności otwierać się na drugiego człowieka i jak poprzez służbę drugiemu człowiekowi budować jedność w Kościele. A wszystko to zgodnie z tym, „co powie nam Syn”.
A kogo spotkamy na pielgrzymce?
Będzie szedł z nami bp Maciej Małyga oraz bp Jacek Kiciński, księża, osoby świeckie, starzy, młodzi, zdrowi, chorzy – to dobra okazja, aby spotkać się z Kościoła takim, jaki jest naprawdę- podkreśla rzecznik.
Oprócz z Wrocławia do Trzebnicy podążać będą także pielgrzymi z Milicza, Bagna, Obornik Śląskich, Dobroszyc, Sułowa, Łoziny i innych miejsc.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.pl