Modlitwa za synod w Katedrze Wrocławskiej

W katedrze wrocławskiej rozpoczęła się modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji synodu naszej archidiecezji. Przewodniczył jej bp Maciej Małyga.

Modlitwa rozpoczęła się rozważaniem słowa Bożego. Biskup Maciej podkreślił, że modlimy się, by synod pogłębił naszą więź z Panem Bogiem i między nami, uformował nasze serca na wzór Serca Jezusowego i poprowadził nas do misji głoszenia Jego obecności.

Po adoracji w ciszy zebrani odmówili modlitwę za synod i otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

– Bardzo się z tego cieszymy, że możemy się razem modlić w tej ważnej intencji. Mówiłem, że na modlitwie będzie 5 osób, ks. Tomasz był bardziej optymistyczny, bo przygotował 20 karteczek z modlitwą za synod, a było nas troszkę więcej. Bardzo dziękujemy księdzu proboszczowi za to, że nas tutaj ugościł i wszystkim posługującym w naszej katedrze. Zapraszamy do dalszej modlitwy w intencji synodu i do wspierania tego ważnego dzieła, by było Bożym dziełem w nas – mówił na zakończenie bp Małyga.

Adoracja Najświętszego Sakramentu we wrocławskiej katedrze w intencji synodu będzie miała miejsce w każdy poniedziałek o godzinie 19.30; Modlitwę będą prowadziły różne grupy i wspólnoty naszej archidiecezji.