Spotkanie rejonowe w Koniowie

Październikowe Presynodalne Spotkania Rejonowe za nami. Ostatnie spotkanie odbyło się w kościele pw. NMP Królowej Polski w Koniowie [Parafia Koczurki, dekanat Trzebnica]. Katechezę wygłosił o. Oskar Maciaczyk OFM. 

Spotkania presynodalne odbywają się według konkretnego planu. Wszystkie dekanaty zostało podzielone, tak, że na jedno spotkanie przyjeżdżają wierni z kilku dekanatów. Jako ostatni swoje spotkanie przeżywali wierni z dekanatów: trzebnickiego, milickiego i prusickiego. 

Ojciec Oskar Maciaczyk wygłosił katechezę związaną z fragmentem Apokalipsy św. Jana Apostoła o Kościele w Smyrnej. – Jest takie poczucie, że jak się jest we własnym gronie, wśród znajomych, to dzieje się tylko u nas. Ale w innych rejonach dzieje się to samo. Wszędzie kościoły są wypełnione i wszędzie podejmowany jest ten sam temat – mówił o. Oskar. 

Biorąc pod uwagę wszystkie listy do Kościołów zawarte w Apokalipsie, towarzyszy im jedno wezwanie. – Nawróć się. Kościele, nawróć się. Pan przechadza się pomiędzy swoimi Kościołami i do każdego z nich ma coś innego do powiedzenia, bo w każdej z nich jest inna sytuacja i inny problem – mówił franciszkanin. 

Skupiając się na Kościele w Smyrnie, o. Oskar zwrócił uwagę na słowa: “Nie lękaj się”. – To staje się naczelnym tematem tego listu. Kościół w Smyrnie był prześladowany. Rodzi się lęk – mówił kapłan, zatrzymując się na temacie lęku.

Cała konferencja w linku wideo:

Po konferencji odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę “Droga”, a po błogosławieństwie wszyscy udali się na agapę na świetlicę do Ujeźdźca Wielkiego, gdzie była okazja na spotkanie.