Młodzi na Synodzie

We wspomnienie św. Stanisława Kostki młodzi modlili się za synod w archidiecezji wrocławskiej.

Modlitwa rozpoczęła się od adoracji Najświętszego Sakramentu w katedrze wrocławskiej i przypomnienia słów Papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie: – „Do was młodzi, którzy pielęgnujecie wielkie marzenia, ale często przyćmiewa je lęk, że ich nie zrealizujecie. Do was młodzi, którzy czasami myślicie, że nie dacie rady. Do was młodzi kuszeni w tych czasach, żeby uważać siebie za niezadowalających lub ukrywać cierpienie. Do was młodzi, którzy chcecie zmienić świat i walczycie o sprawiedliwość i pokój. Do was młodzi, którzy wkładacie w to wysiłek i wyobraźnię, ale wydaje się wam, że to nie wystarcza. Do was młodzi, których Kościół i świat potrzebują tak, jak ziemia potrzebuje deszczu. Do was młodzi, którzy jesteście teraźniejszością i przyszłością. Tak, do was młodzi Jezus mówi „Nie lękajcie się”.

Dalsza część spotkania odbyła się w Centrum Duszpasterskim „Pod Czwórką” i była okazją do omówienia zaangażowania młodych w synod, a także do podziękowania za Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. – Młodzi są zaproszeni do działań synodalnych, ich głos jest dla Kościoła wrocławskiego bardzo ważny i powinien zostać usłyszany – podkreśla ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. W Diecezjalnym Duszpasterstwie Młodzieży powstaje presynodalna grupa młodzieżowa. – Oczywiście DDM nie chce wyrywać młodych z zespołów parafialnych, bo podstawowym miejscem działań synodalnych jest dla nich parafia, z której pochodzą. Ale Wrocław ma taką specyfikę, że jest tu wiele młodzieży z terenu archidiecezji, która mieszka w internatach czy na stancji i tu się kształci. Grupa synodalna przy DDM, będzie scalała młodzież szkół średnich, dla młodzieży akademickiej powstanie całkiem osobny zespół – tłumaczy ks. Rozpędowski.

Pierwsze spotkanie synodalnej grupy młodzieżowej odbędzie się 27 września o godz. 19.30 „Pod Czwórką”. – Dołącz do nas – zachęca ks. Piotr.