“Nowe Życie” o Synodzie Archidiecezji Wrocławskiej

Kolejny numer pisma „Nowe Życie” poświęcony jest Synodowi Archidiecezji Wrocławskiej.

Możemy w nim przeczytać wywiad z bpem prof. Jackiem Kicińskim CMF – biskupem pomocniczym Archidiecezji Wrocławskiej, o synodzie i jego przeżywaniu we wspólnocie, poznać wizję synodalnego kościoła według Papieża Franciszka oraz dowiedzieć się jak rozumieć synodalne słowa klucze.

Ponadto w numerze można przeczytać kolejną część cyklu synodalnego na który składa się synodalny felieton bpa Macieja Małygi oraz biblijna refleksja o Liście Kościoła w Pergamonie ks. Jana Klinkowskiego. Już tak poza synodalnie można także znaleźć tekst o sposobie przeżywania żałoby oraz przeczytać o miejscu prezydenta w polskim ustroju.

Adriana Kwiatkowska z Sekretariatu Synodu pisze o powodach synodu diecezjalnego: – Synod Archidiecezji Wrocławskiej należy rozpatrywać w perspektywie słów-kluczy. Są to komunia, formacja, misja. Więcej w tekście: Dlaczego synod diecezjalny?

Z kolei s. Maria Czepiel, CSSE w swoim tekście wskazuje na pierwszeństwo słuchania Boga. – Dziś – i trzeba to mocno podkreślić – mamy kryzys słuchania Boga. Wobec wszechobecnego hałasu musimy więc zatrzymać się i nabrać pewnego dystansu do tego, czym żyje świat – czytamy w artykule s. Marii.

W środku dodatek – Modlitwa za Synod oraz metoda pracy w zespołach presynodalnych od grudnia 2023 do kwietnia 2024.

Ks. dr Adam Łuźniak pisze o “Synodalności w początkach Kościoła”, a ks. dr hab. Jacek Froniewski o synodalności w życiu Kościoła wg zamysłu papieża Franciszka.

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru pisma. Archiwalne teksty z miesięcznika „Nowe Życie” dostępne są na stronie internetowej, natomiast najnowsze informacje znajdują się na profilu pisma na Facebooku.